|
LAVA M BROWN HANGING LAMP
Descrição
| DIMENSIONS | 220 × 250 × 1750 mm |
|---|---|
| CARTON DIMENSIONS | 300 x 300 x 300 mm |
| GROSS WEIGHT OF THE LAMP | 2,700 kg |
| NET WEIGHT OF THE LAMP | 2 kg |
| LAMP STYLE | Modern , Scandinavian |
| LAMPSHADE COLOR | Cognac |
| FRAME COLOR | Brown |
| NUMBER OF LIGHT SOURCES | 1 |
| FRAME MATERIAL | Cable , Painted Steel , Plastic |
| INCLUDES A LIGHT SOURCE | NO |
| LIGHT SOURCE | E27 |
| MAX LED POWER | max 15W LED |
| DIVISION OF THE LIGHTING SECTION | 1/1 |
| LIGHT COLOR | Depending on the bulb used |
| TEMPERATURE K | Depending on the bulb used |
| CRI | Not applicable |
| LUMINOUS FLUX LM | Depending on the bulb used |
| POWER SUPPLY | 230V – 50Hz |
| ENERGY CLASS | A to G |
| DEGREE OF PROTECTION | IP20 |
| DIMMABLE | Yes – depending on the bulb used |
| POWER SWITCH | NO |
| PROTECTION CLASS | Protection class 1 |
| MANUFACTURER'S WARRANTY | 5 years |
| LED LIFESPAN | Not applicable |